3. kolo Croatian makers lige - UPUTE

[UPUTE ZA RODITELJE] U Nastavku slijede upute za subotu, 23. veljače.

- 3. kolo Croatian Makers lige održati će se u subotu, 23. veljače u Pučkom otvorenom učilištu Ivanić Grad na adresi Moslavačka 11, Ivanić Grad s početkom u 10 sati. Trajanje natjecanja je 3 sata

- Okupiti ćemo se na parkingu ispred Knjižnice i POU Novska u 8 sati. Tamo će čekati putnički kombi rezerviran za potrebe odlaska na natjecanje. Troškove puta u potpunosti snosi GKČ "Ante Jagar" Novska

- Djeca neka si pripreme sok i sendvič za svaki slučaj iako je do sad bio slučaj da je na dosadašnjim natjecanjima uvijek bilo i hrane i pića za male natjecatelje

- Očekivani povratak je između 14 i 15 sati no o točnom vremenu povratka budemo pisali u grupi

- Privolu možete preuzeti OVDJE. Natjecatelj koji nema potpisanu i ovjerenu PRIVOLU nažalost neće moći na natjecanje

- Iznimno je bitno da djeca još malo prouče programski kód do subote jer se nismo u potpunosti stigli pripremiti. U svakom trenutku našeg radnog vremena mogu se koristiti računalima i mBotovima u prostorijama Knjižnice. U tu svrhu šaljem poveznice na materijale:

a) Zadatak za vježbu (mlađa dobna skupina - do 5. razreda)
b) Zadatak za vježbu (starija dobna skupina - od 6. do 8. razreda)

Svi ostali materijali dostupni su na sljedećem linku: https://izradi.croatianmakers.hr/robotika/ (svakako baciti pogled na senzore za praćenje linije, praćenje crne linije s desne i lijeve strane, LED diode - GLAVNO!, starija dobna skupina neka malo prouči senzore za boju, temperaturu i vlagu)

mBlock 3 program se može instalirati na sljedećem linku: http://www.mblock.cc/mblock-software/ (instalirati verziju 3.4) .. ovo je opcionalno ali svakako može biti od koristi!

- Upamtiti - mlada smo ekipa, ne znamo još mnogo toga i idemo na natjecanje prvenstveno da bi se družili i naučili nešto novo! Sve ostalo doći će usput :)

Za sva ostala pitanja stojim na raspolaganju na našoj grupi na Facebooku.

Poslijednja izmjena danaSrijeda, 20 Veljača 2019 12:38