Upoznaj zemlju, zaviri u mikroskop

23. svibnja je u prostoru naše knjižnice učenicima šestog i sedmog razreda OŠ Novska predstavljena izložba Hrvatskog geološkog društva, „Upoznaj Zemlju – zaviri u mikroskop“.

Interaktivnom izložbom/radionicom učenike su vodili geolozi/kustosi Hrvatskoga prirodoslovnoga muzeja u Zagrebu koji su učenicima približili svijet koji nas okružuje. Bilo je zanimljivo upoznati geološku prošlost Zemlje, vidjeti i opipati razne uzorke fosila amonita, trilobita, zub mamuta i morskog psa, uzorke različitih vrsta stijena. S radoznalošću i strpljivošću čekalo se u redu kako bi se mikroskopom pogledali razni mikrofosilni uzorci, pijesak iz pustinje, kuhinjska sol.

Ova izložba/radionica predstavljena je s ciljem popularizacije geologije, širenja geoloških znanja i zasigurno će mnoge potaknuti da malo dublje urone u istraživanje ove znanosti.