Stipe Božić - Alpski ratnici

Stipe Božić / gostovanje u GKČ Ante Jagar Novska Fotografija: Željko Gašparović (Novska.in) Stipe Božić / gostovanje u GKČ Ante Jagar Novska

Stipe Božić nas je posjetio u sklopu Mjeseca Hrvatske knjige.

Priču je započeo knjigom koju je napisala Bernadette MacDonald a naziv joj je Alpski ratnici (dostupna i u našoj knjižnici) u kojoj autorica ne govori o razvikanim američkim / kanadskim ili japanskim penjačima kojima su oboreni vrhovi svijeta tek crtica u bilježnici. Ne, ona govori o vrhunskim penjačima sa područja Slovenije, Hrvatske, BiH za koje se na zapadu nije baš znalo osim u profesionalnim krugovima.

stipe 2

Za vrlo zanimljiv životni put Stipe Bozića pokazali su interes brojni građani kao i naši domaći planinari iz Planinarskog društva "Zmajevac" Novska koji su nakon predavanja pripremili i planinarski "doručak" za sva prisutna gladna usta.

Poslijednja izmjena danaPonedjeljak, 20 Studeni 2017 12:36