Utorak za pričoljupce

Pričali Kata i ovog utorka rezerviranog samo za pričoljupce, priča priču o tome kako Kokoši ne kukuriču. Ostanite s nama i poslušajte :)

Radionica: Kako napraviti mirisnu svijeću

Kreativna radionica

Za radionicu je potrebno pripremiti:

• stare svijeće
  • staklenka ili čaša
  • špaga ili fitilj iz svijeće
  • eterično ulje
  • pastele
  • štapić
  • nož
  • škare
  • lonac
  • ukrasne vrpce

Još samo jedan savjet za vas:
Kada se svijeća ohladi, primjetit ćete da se vosak malo udubio prema sredini svijeće, oko fitilja. Zato ponovo na laganoj vatri istopite još malo voska i dodajte u svijeću kako bi se to udubljenje ispunilo i ponovno pričekajte da se ohladi. I to je to, vaša svijeća je gotova. Još samo škarama odrežite fitilj na prikladnu visinu i uživajte u mirisu svijeće.

Obavijest o prestanku rada

Sukladno Odluci Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske od 19. ožujka 2020.

GRADSKA KNJIŽNICA I ČITAONICA „Ante Jagar“ NOVSKA SE ZATVARA ZA KORISNIKE NA ROK OD 30 DANA
(s mogućnošću produljenja roka).

U razdoblju kad je knjižnica zatvorena za korisnike
NE OBRAČUNAVA SE ZAKASNINA.

Izložba mini knjiga iz kolekcije obitelji Lončar

Zbirka raritetnih i minijaturnih knjiga iz obiteljske knjižnice Lončar predstavljena je 11. ožujka u Gradskoj knjižnici i čitaonici „Ante Jagar“ Novska. Izložba minijaturnih knjiga, čije se dimenzije mjere u milimetrima i fasciniraju svojim formatom i izgledom, može se pogledati do 10. travnja 2020. Zbirka je nastala u razdoblju od 70-ih godina prošlog stoljeća pa do danas.

Fond zbirke od stotinjak knjiga sakupljan je diljem Europe, a javnosti je predstavljen na nekoliko izložbi i u medijima. Zbirka je artikulirana trodijelno: klasična i europska književnost, hrvatska književnost i stručna literatura.

Svaka knjiga ove zbirke ima posebnu vrijednost, a među njima se ističe formatom najmanja knjiga New Good Bible (40x30mm).
Izložbom mini knjiga ponosna vlasnica, profesorica Mirjana Lončar svakom posjetitelju prenosi poruku: „Sav život knjiga nam je bila izvor duhovnog bogatstva, trajna ljubav i pratilja naše dokolice. Bit ćemo sretni ako vas naše male knjige zadive i ispune radošću čitanja kao što ispunjavaju nas.“